LGD Siemyśl Goscino Kołobrzeg Karlino Białogard Ustronie Morskie Rymań Dygowo

„Kręci mnie to”. Wystartował nowy konkurs dla młodzieży z Pomorza Zachodniego

03-06-2024

  plakat promujący konkurs filmowy dla młodzieży. na szarnym tle zamieszczono szczegóły organizacyjne

    Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza młodzież z regionu – uczennice i uczniów zawodowych szkół ponadpodstawowych, liceów i techników do uczestnictwa w bezpłatnym 4-dniowym obozie edukacyjnym.

 

   Co kręci młodzież z Zachodniopomorskiego? Czym chcą zajmować się zawodowo? Jakie mają marzenia? Pomorze Zachodnie słucha głosu młodych i zaprasza do udziału w konkursie „Kręci mnie to”. Do wygrania udział w 4-dniowym „Zawodowym Summer Campie”, jakiego jeszcze w regionie nie było. Aby otrzymać zaproszenie do udziału w obozie wystarczy nagrać z klasą lub ze znajomymi ze szkoły krótki filmik o zawodzie lub stanowisku pracy. Najlepsi otrzymają możliwość uczestnictwa w wyjeździe pełnym inspirujących warsztatów. Poprowadzą je specjaliści z różnych dziedzin oraz mentorzy – znane i lubiane postaci w przestrzeni publicznej. Ich nazwiska są jeszcze niespodzianką!

Pod okiem mentorów
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza młodzież z regionu – uczennice i uczniów zawodowych szkół ponadpodstawowych, liceów i techników do uczestnictwa w bezpłatnym 4-dniowym obozie edukacyjnym. Zdobyta podczas wrześniowego obozu wiedza i praktyczne umiejętności mają pomóc uczniom w przyszłości wybrać wymarzony zawód, pokazać jak szybko i skutecznie uczyć się czy wykorzystywać nowe technologie do celów zawodowych.

– Chcemy młodym ludziom pokazać, że wybór zawodu może być świadomą i przemyślaną decyzją, a nasz region daje wiele możliwości do rozwoju zawodowego. Tym działaniem odchodzimy od tradycyjnych form edukacji, targów pracy i zapraszamy uczennice i uczniów branżowych szkół do udziału w ciekawych, angażujących zajęciach dotyczących szeroko pojętej przedsiębiorczości. Podczas „Zawodowych Summer Campów” będziemy inspirować uczniów do podejmowania ciekawych wyzwań zawodowych, ale też nauczymy młodzież metod  chociażby autoprezentacji – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Podczas pierwszej edycji 375 osób będzie miało szansę wziąć udział w pełnym inspirujących warsztatów i ciekawych rozmów z niebagatelnymi osobowościami wyjeździe. Zajęcia z młodzieżą będą prowadzić mentorzy i specjaliści w danym zawodzie, którzy na podstawie swoich bogatych doświadczeń pokażą, jak osiągnęli sukces. Dla uczestników obozu – młodych ludzi, którzy będą stawiać dopiero pierwsze kroki na rynku pracy – to niepowtarzalna szansa, by uczyć się od najlepszych.

Czy młodzież będzie wybierać tradycyjne branże, a może interesuje się mocniej zawodami przyszłości i nowymi technologiami? Tego dowiemy się z filmowych zgłoszeń.

Oprócz solidnej dawki wiedzy, uczestnicy obozu zdobędą praktyczne i cenne umiejętności oraz rozwiną kompetencje kluczowe, takie jak np.: praca w zespole, reagowanie na sytuacje stresowe czy twórcze myślenie. Uczestnicy wyjazdu będą też uczyć się, jak radzić sobie z ocenianiem przez innych, w tym z hejtem.

Jak wygrać udział w „Zawodowym Summer Campie”?

– Wystarczy pokazać, że się chce i nagrać ciekawy, angażujący filmik o zawodzie marzeń. Na autorki i autorów najciekawszych video czeka możliwość udziału w „Zawodowym Summer Campie” – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Film do konkursu „Kręci mnie to” może zgłosić 15-osobowa grupa uczniów szkół branżowych (I i II stopnia), liceów oraz techników objętych edukacją formalną lub pozaformalną w zakresie kształcenia zawodowego za pośrednictwem swojej szkoły. Może to być grupa z jednej klasy albo znajomi z danej szkoły.

Zadaniem młodzieży będzie przygotowanie promocyjnego filmu dotyczącego wykonywania wybranego zawodu / zawodów lub związanego z nim stanowiska pracy. Film według autorskiego scenariusza może być nakręcony za pomocą dowolnego urządzenia, np. telefonu komórkowego, kamery lub aparatu fotograficznego. Maksymalna długość video to 3 minuty, a rozmiaru pliku to 1 GB.

Szkoła może zgłosić więcej niż jedną pracę konkursową (czyt. grupę uczniów).

Ważne terminy, ważne adresy
Szczegóły dotyczące konkursu, regulamin i potrzebne do zgłoszenia materiały dostępne są na stronie internetowej projektu biznes.wzp.pl w zakładce More Life Future: https://biznes.wzp.pl/life-more-future/

 • Prace do konkursu szkoły mogą zgłaszać do 21 czerwca 2024 r. do godziny 23.59. 
 • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 21 lipca 2024 r.
 • Autorki i autorzy najlepszych prac konkursowych zostaną zakwalifikowani do udziału w I edycji obozu edukacyjno-zawodowego „Zawodowy Summer Camp”. Obóz odbędzie się w dniach 10-13 września 2024 r. na terenie województwa zachodniopomorskiego.
 • Organizator finansuje przejazd, pobyt, atrakcje oraz wyżywienie uczestników i ich wychowawców. Zajęcia z mentorami będą uzupełniane zajęciami rekreacyjno-sportowymi i ciekawymi animacjami czasu wolnego.

Organizatorem konkursu pn. „Kręci Mnie To” jest Województwo Zachodniopomorskie.

Konkurs jest organizowany w ramach projektu realizowanego przez Województwo Zachodniopomorskie/Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie w ramach naboru pt. „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych”. Inwestycja A3.1.1. Wsparcie rozwoju nowoczesnego kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie.

Żródło: Biuro prasowe Urządu Marszałkowskiego 

Adres

     • Adres: ul. IV Dywizji WP 58
      78-120 Gościno
     • Email: gcagoscino@op.pl
     • Przed wizytą w biurze, prosimy o umówienie się telefonicznie:
      • tel.kom.: 
       • +48 601 883 504
       • +48 669 588 910
      • tel./fax: +48 94 35 13 371
     • Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 7.00-15.00
     • Licznik odwiedzin:
    website counter widget