LGD Siemyśl Goscino Kołobrzeg Karlino Białogard Ustronie Morskie Rymań Dygowo

Ponad sto projektów do wyboru w Programie Społecznik. Internetowe głosowanie dla mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego.

06-05-2021

   Mieszkanki i mieszkańcy Pomorza Zachodniego wybierają najlepsze regionalne inicjatywy obywatelskie w Programie Społecznik. W czwartek, 6 maja 2021 r. wystartowało internetowe głosowanie. Na realizację najlepszych pomysłów Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zarezerwował pół miliona złotych. – Wbieramy do realizacji projekty szczególe – przygotowane przez Społeczniczki i Społeczników dla nas! To inicjatywy „szyte na miarę” społeczności lokalnych, w których żyjemy – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.
 
Zgłoszone przez Społeczników i Społeczniczki projekty mają szansę na dofinansowanie w wysokości nawet 10 tys. zł. Warunek? Trzeba zdobyć głosy w internetowym głosowaniu. Na dotację ma szansę 50 najciekawszych przedsięwzięć.
 
– Dzięki tym projektom nasze najbliższe otoczenie będzie tętnić życiem i pozytywną energią ludzi, którym zależy na Pomorzu Zachodnim. Część zaplanowanych działań dotyczy ekologii, ponieważ wyzwań w tym obszarze nie brakuje. Program Społecznik to także pole do realizacji działań młodzieżowych, zachęcających do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, ale i szeroki wachlarz sportowych i kulturalnych aktywności, dostosowanych do dzisiejszych realiów  – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
 
Mieszkanki i mieszkańcy będą wybierać projekty za pośrednictwem nowej platformy internetowej dostępnej pod adresem https://pomorzezachodnie.konsultuje.pl. Do głosowania wskazano w sumie 104 inicjatywy, w tym 64 inicjatywy o zasięgu regionalnym oraz 40 inicjatyw o zasięgu powiatowym. Będą one realizowane od 1 lipca do 6 grudnia 2021 roku.
 

Platforma do głosowania dostępna jest pod adresem: https://pomorzezachodnie.konsultuje.pl

 
Głosować mogą mieszkanki i mieszkańcy regionu, którzy w dniu głosowania ukończyli 16 rok życia. Głos można oddać na trzy inicjatywy o zasięgu regionalnym oraz jedną inicjatywę o zasięgu powiatowym (według miejsca zamieszkania).
 
Aby głos był ważny, należy głosować podając: imię i nazwisko, adres e-mail, datę urodzenia i wyrazić niezbędne zgody, a także podać powiat właściwy ze względu na miejsce zamieszkania.
 
Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie, a dany adres e-mail bierze udział w głosowaniu raz. Po oddaniu głosu otrzymamy wiadomość, by potwierdzić głosowanie. Wystarczy kliknąć w przesłany link.
 
Oddanie głosu będzie możliwe jest od 6 maja 2021 r. do godz. 20 maja 2021 r., do godz. 23:59.
 
Wyniki głosowania poznamy 24 maja 2021 r.
 
W tym głosowaniu szczególnie ważne jest zaangażowanie głosujących. Aby inicjatywy mogły otrzymać dofinansowanie muszą zdobyć: minimum 200 głosów na Regionalną Inicjatywę Obywatelską o zasięgu regionalnym oraz minimum 0,15% głosów mieszkańców danego powiatu (wg danych GUS na stan 31.12.2019 r.) na Regionalną Inicjatywę Obywatelską o zasięgu powiatowym, przy założeniu minimum 200 głosów dla Miasta Szczecin.
 
Wszelkie informacje o realizacji Programu Społecznik 2019 - 2021 znajdują się na:
 • stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, tj.:  www.wzp.pl  w zakładce Program Społecznik
 • stronie internetowej Operatora - Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A www.spolecznik.karrsa.eu
 • profilu Programu Społecznik  na Facebooku (#PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR)
Program Społecznik na lata 2019-2021 jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.
 
 
Źródło: serwis prasowy Urzędu Marszałkowskiego

Adres

     • Adres: ul. IV Dywizji WP 58
      78-120 Gościno
     • Email: gcagoscino@op.pl
     • Przed wizytą w biurze, prosimy o umówienie się telefonicznie:
      • tel.kom.: 
       • +48 601 883 504
       • +48 669 588 910
      • tel./fax: +48 94 35 13 371
     • Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 7.00-15.00
     • Licznik odwiedzin:
    website counter widget