LGD Siemyśl Goscino Kołobrzeg Karlino Białogard Ustronie Morskie Rymań Dygowo

Jeszcze więcej środków dla marszałkowskich szpitali. Z nową inwestycją do listy beneficjentów dołącza placówka z Kołobrzegu

02-04-2024

Sygnatariusze podpisują umowę przy stole prezydialnym, w tle ścianka promocyjna szpitala.

Regionalny Szpital w Kołobrzegu z nową inwestycją i wsparciem Urzędu Marszałkowskiego na jej realizację.
Z 8 do blisko 10 mln zł zwiększą się tegoroczne wydatki Urzędu Marszałkowskiego na inwestycje w szpitalach podległych samorządowi województwa. Lista beneficjentów powiększy o Regionalny Szpital w Kołobrzegu. Placówka zamierza utworzyć Pracownię Elektrofizjologii. Na pierwszą część prac zaplanowaną w 2024 roku otrzyma 1,9 mln zł. W czwartek, 28 marca 2024 roku  doszło do podpisania umowy. Podpisy na dokumentach złożyła członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska i zastępca dyrektora szpitala ds. ekonomicznych Krzysztof Sylwesiuk.
 
Szpital w Kołobrzegu zdecydował o utworzeniu Pracowni Elektrofizjologii. Ma to być przestrzeń z nowoczesną salą zabiegową, w której będzie prowadzona diagnostyka i leczenie inwazyjne zaburzeń rytmu serca i przewodzenia. Adaptacją pomieszczeń oraz ich wyposażenie zaplanowano na lata 2024-2025. Projekt zakłada roboty budowlane, prace instalacyjne, uruchomienie systemu elektrofizjologicznego ze stymulatorem serca i systemu elektroanatomicznego do trójwymiarowego mapowania serca, a także zakup aparatu RTG z ramieniem C.
 
– Nasz kołobtrzeski szpital jest wspierany w różnych inwestycjach, które zostały poczynione. Dzisiaj mamy wielką przyjemność podpisać kolejną umowę na 2,9 mln zł na to, aby w lecznicy powstała Pracownia Elektrofizjologii. Wiemy, że ta pracownia jest bardzo wyczekiwana przez nasz personel medyczny oraz przez mieszkańców, którzy do tej pory musieli leczyć się w Koszalinie lub w Drawsku Pomorskim, bo w tej części województwa mamy tylko dwa takie ośrodki. Oczywiście pacjenci jeździli równiez do Szczecina. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli za chwilę podpisać tę ważną umowę. W tym roku oraz w przyszłym roku inwestycja obejmuje zakup systemu elekrofizjologicznego, prace instalacyjne oraz roboty budowlane. Cały zakres wyposażenia tej pracowni musi być kompleksowy, aby lekarze i pielęgniarki miały komfortowe warunki pracy, ale przede wszystkim, aby pacjent czuł się bezpiecznie – mówiła członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska.
 
Inwestycja, której koszt całkowity to 3 mln zł, pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na wykonanie zabiegu, a także wpłynie na podniesienie jakości świadczonych usług medycznych. Urząd Marszałkowski przeznaczy w 2024 roku dla kołobrzeskiego szpitala 1,9 mln zł. Z kolei na 2025 rok planuje się zabezpieczyć w budżecie województwa wsparcie na poziomie 1 mln zł.
 
– Dziękuję Pani Marszałek, bo Urząd Marszałkowski mocno wspiera szpital. Ta Inwestycja to będzie naprawdę duży skok dla naszej kardiologii. Skok w XXI, a nawet w XXII wiek – powiedział zastępca dyrektora ds. ekonomicznych w kołobrzeskim szpitalu Krzysztof Sylwesiuk. – Od dłuższego czasu czynimy starania o otwarcie Pracowni Elektrofizjologii, bo zapotrzebowanie na usługi tego typu jest bardzo duże, a pacjenci z problemami zaburzeń rytmu serca muszą długo czekać na swój zabieg – dodał ordynator Oddziału Kardiologicznego Waldemar Frąckowiak.
 
Regionalny Szpital w Kołobrzegu jest 1 z 10 marszałkowskich jednostek medycznych, którym władze samorządu województwa przyznały dofinansowanie na zaplanowane w tym roku inwestycje.  Wcześniej wsparcie otrzymały takie specjalistyczne ośrodki jak: Szpital Wojewódzki w Szczecinie, Szpital Wojewódzki w Koszalinie, Szpital w Gryficach, Zakład Opiekuńczo-Lecznicy „Leśna Ustroń” w Tucznie czy Szpital Uzdrowiskowy „Willa Fortuna” z Kołobrzegu.

Galeria

Sygnatariusze umowy siedzą przy stole prezydialnym, w tle ścianka promocyjna szpitala.
Sygnatariusze podpisują umowę przy stole prezydialnym, w tle ścianka promocyjna szpitala.
 
Źródło: Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Adres

     • Adres: ul. IV Dywizji WP 58
      78-120 Gościno
     • Email: gcagoscino@op.pl
     • Przed wizytą w biurze, prosimy o umówienie się telefonicznie:
      • tel.kom.: 
       • +48 601 883 504
       • +48 669 588 910
      • tel./fax: +48 94 35 13 371
     • Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 7.00-15.00
     • Licznik odwiedzin:
    website counter widget